SKY AGRICULTURE

USINE_SULKY 300 x 200.jpg Společnost SOUFFLET AGRO a.s. se od 1.9. 2018 stala importérem zemědělských secích strojů Sky Agriculture pro Českou a Slovenskou republiku a bude v těchto zemích dodávat 2 typy secích strojů - Easy Drill a Maxi Drill.

Oba secí stroje jsou vyráběny ve Francii v továrnách Sulky. Firma Sulky je velmi dobře známá českým zemědělcům jako výrobce rozmetadel i secích strojů.  V roce 2012 založilo Sulky novou značku - Sky - ve spolupráci s francouzskými farmáři a společností - Sky Agriculture, vedenou Davidem Guy, zemědělcem, agronomem a inženýrem zároveň.

 

IMG_2450 300 x 200.jpg

Proč Česká republika a proč Soufflet Agro? Měli jsme na výběr - kam jít? V Evropě a v oblasti CIS působí řada prodejců strojů a také francouzská skupina Soufflet Group, která propaguje řadu služeb v této oblasti: osiva, chemikálie a hnojiva. Jsme přesvědčeni, že prodej strojů bez agronomického základu a bez technologie - je prakticky nemožný. A když jsem se dozvěděl, že v ČR existuje klub SOILTEQ, který propaguje systém využívající meziplodiny, podobně jako to, co jsem vytvořil ve Francii - nakonec nás to přiblížilo.

retus 300 x 212.jpg

Když chodím na pole, zajímám se hlavně o to, jak se cítí rostliny. To je klíč ke konečnému výsledku a obecně nezáleží na tom, jaká je barva stroje, který zpracovává půdu pro dobré podmínky pro rostliny. Jakýkoliv stroj (secí stroj, kultivátor atd.) je jen nástrojem pro provádění určitých operací. Když farmář začne přemýšlet, jaké vybavení koupit - na prvním místě si představí traktor. Buďme však upřímní, traktor nedělá „žádnou práci“. Přípojné agregáty rovněž neplodí plodiny - provádějí pouze určité operace, které pomáhají v procesu kultivace. A hlavní práci provádí samotná rostlina, proto musíme klást důraz primárně na rostliny.

Zdá se, že se to stalo impulsem pro náš koncept - neprodávat strojní zařízení, ale dát zemědělcům příležitost vydělat více peněz pomocí meziplodin. To znamená, že je to integrované řešení, které může současně řešit několik problémů: zlepšit strukturu půdy, zvýšit biologickou aktivitu půdy, snížit množství průmyslových hnojiv a postřiků.

 

Secí stroje Easy Drill a Maxi Drill jsou schopny set na polích do jakkoliv zpracované půdy: no-till (nezpracovaná půda), mini-till (minimální zpracování půdy), strip – till (páskové zpracování půdy), orba  nebo přímo do meziplodiny.

Nespornou výhodou těchto strojů je možnost vysévat až tři samostatné produkty (osivo, průmyslové hnojivo, podsev, mikrogranulát atd.) do dvou různých hloubek jedním přejezdem.

Secí stroje Sky vynikají především díky svému inovativnímu přístupu a jednotlivým konstrukčním řešením.

Například výsevní sekce obou strojů jsou vybaveny diskem – koltrem a výsevní botkou. Výsevní ústrojí je pneumatické. Easy Drill má dvoubodové uložení výsevního ústrojí a tím nedochází k vertikálním vibracím. Úhel výsevní botky k disku – koltru  je 3,5 stupňů a přítlak na výsevní ústrojí je lehce nastavitelný pomocí svorek na hydraulickém válci.
Díky dvojici velkých zadních kol mohou být stroje pohodlně transportovány.

Přední přítlačná kola jsou uložena u  Easy Drillu samostatně a u Maxi Drillu ve dvojicích. Díky tomu kola nejen skvěle kopírují terén, za mokra se nezalepí, ale stroj má i nižší nároky na spotřebu paliva. Uložení kol samostatně či ve dvojicích umožňuj jejich rychlou a snadnou opravu či výměnu.
Secí stroje lze agregovat s traktory o výkonu od 200 do 300 hp, což je jejich další výhoda.

Riziko poškození semen při výsevu v obou secích strojích je navíc eliminováno mechanizmem inhibice proudění vzduchu před uvolněním - osivo tím pádem není uloženo do řádku pod vysokým tlakem, ale vypadává do řádku vlastní váhu.

IMG_0561 300x200.jpg PHOTO_DERDECOUV 300x200.jpg IMG_1714  300 x 200.jpg

Kontaktujte nás:

 

   

 

 phone.png__64x64_q85_crop_subsampling-2_upscale.png

Pavel Zvědělík
Produktový manažer - stroje Sky Agriculture
+420 721 975 005
pzvedelik@soufflet.com

 

Ondřej Vrána
Technický specialista - stroje Sky Agriculture
+420 722 071 784
ovrana@soufflet.com

 

maxi a easy drill.png maxi a easy drill2.png

 

Videa: